Ako si vybrať kadernícku hlavu na trénovanie svadobných a spoločenských účesov

Aké nástrahy číhajú pri kúpe kaderníckej hlavy?

S čím som sa stretla pri hľadaní správnej cvičnej hlavy kým som našla tú pravú

Moja cesta ku tej pravej bola naozaj tŕnistá. Hlavne finančne. 😀

Kým som vychytala všetky muchy musela som vykúpiť päť hláv a aj preto mám teraz vďaka tomu naozaj cenné skúsenosti.

Áno je pravda, že som detailista a keď už do niečoho raz investujem chcem to mať poriadne.  Ak si chcete ušetriť peniažky, poučiť sa z mojich a nie Vašich chýb a s radosťou kreovať a učiť sa nové účesy tak čítajte ďalej.

Na trhu je rozmanitý výber a preto môžete mať z počiatku problém s rozhodovaním sa avšak po tomto článku už budete viac v obraze a tak zistíte, že až tak veľa možností koniec koncov nie je.

V prvom rade si teda treba uvedomiť ku čomu konkrétne má daná hlava slúžiť.

Ja sa však budem zameriavať skôr na typ kaderníckej hlavy ktorý je ideálny na skúšanie svadobných a spoločenských účesov.

Veľmi zlá kvalita vlasov.

Vlasy sú buď syntetické alebo veľmi zničené ľudské vlasy.

Zničený až takmer akoby spálený suchý vlas vnímam ako niečo s čím sa v bežnej realite stretávam skôr výnimočne. S takýmto vlasom sa pracuje úplne inak ako s normálnym bežným zdravím vlasom preto si myslím, že trénovať účes na niečom čo je od reality na míle daleko nie je to pravé. A poviem Vám PRAVDU takejto hlavy mi bolo aj nepríjemné sa dotýkať.

O syntetickom vlase, ktorý sa nedá ani natočiť a aj pri nízkej teplote Vám na kulme prihorí už ani nemusím viac hovoriť. Treba si však dať pozor hlavne na Aliexpress kde často krát tvrdia, že ide o ľudský vlas.

Na takejto kaderníckej hlave so syntetickým vlasom si viete skúšať maximálne pletence

Hustota vlasov

Nepravidelné rozmiestnenie hustoty vlasov, plešinky

A toto je naozaj problém, ktorý však vídam aj pri hlavách, ktorých cena je vyše 200Eur.

V predných častiach má hlava často krát veľmi riedke vlasy až plešinky a v spodných častiach sú až enormne husté čo tiež považujem za niečo s čím som sa v praxi ešte nestretla. S takouto hlavou sa dobre nepracuje.

Dĺžka vlasu

Nepravdivé skreslené údaje o dĺžke vlasu

Často krát sa uvádza dĺžka ktorá je nereálna nakoľko hustota v spodnej časti vlasov je minimálna čo znamená že s ňou nedokážete pracovať to znamená ako by tam vlasy ani neboli. Učiť sa účesy z krátkych vlasov je tiež fajn avšak ak čakáte, že na takejto hlave vytvoríte všetko tak možnosti na účesy sú tu naozaj obmedzené.

Ak si chcete fotiť fotky na kaderníckej hlave do portfólia a robiť si reklamu myslím, že by to chcelo reprezentatívnejší kúsok.

Nekompletná výbava, informácie

Chýba napríklad základný stojan. Inštrukcie ako sa o takúto hlavu treba starať aby ste si ju už z úvodu nezničili.

Ktorú kadernícku hlavu teda odporúčam?

Kadernícka hlava pre tvorbu svadobných a spoločenských účesov by mala mať čo najdlhšie vlasy kedže jedna tretina v najspodnejších dĺžkach vlasov pri kaderníckych hlavách má často krát minimálnu hustotu a je potrebné ju podstrihnúť.

Preto odporúčam hlavu s čo najdlhšími vlasmi. Vlasy by mali byť hustotou rovnomerne rozložené avšak pri hlavách do dvesto eur som sa stretla s opakom. Preto by som odporúčala investovať vyššiu sumu keď už sa raz pre nejakú kadernícku hlavu rozhodnete a chcete aby spĺňala účel a bola vhodná na tréning svadobných a spoločenských účesov. Vlas by mal byť určite ludský aby ste mohli vlasy tepelne upravovať.

Účesy vyhotovené na takejto kaderníckej hlave môžete sledovať na mojom instagrame @reapolakovic_makeupartist alebo facebook funpage Rea vizáž

Cvičnú hlavu, ktorú odporúčam nájdete na odkaze nižšie:

 

Ak Vás zaujal tento článok, mohlo by Vás tiež zaujímať