7 rád ako sa pripraviť na svadobnú vizáž

Želáte si aby vizážistka prišla v deň svadby ku Vám? Správna príprava ušetrí množstvo stresu Vám aj vizážistke

Za svoju 15 ročnú prax som sa stretla s naozaj veľkým množstvom neviest a keďže viem, že svadobné prípravy vedia byť aj veľmi náročné rozhodla som sa prezradiť zopár tipov ako túto časť svadobného dňa zvládnuť s väčšou ľahkosťou.

1. Správny výber vizážistky

Každá vizážistka dáva do svojej práce kúsok seba a má svoj pohľad na to čo je pekné. Každá líčime inou intenzitou a štýlom preto si všímajte predovšetkým či sa Vaša predstava o líčení nevesty stotožňuje s vizážou neviest v portfóliu danej vizážistky. Výber vizážistky ktorá je známa automaticky nezaručuje, že Vám jej štýl líčenia a česania zaručene sadne. Dôležitá je komunikácia preto je vhodné ujasniť si vopred Vašu predstavu a ideálne navštíviť galériu s premenami ,,pred a po” kde je viditeľná intenzita líčenia tým pádom aj zmena vizáže. Ak sa potrebujete nájsť a zistiť v čom sa budete cítiť najlepšie odporúčam absolvovať aj druhú skúšku u rovnakej vizážistky.

Dôležité je všímať si či vizážistka pristupuje ku každému individuálne alebo líči každého úplne rovnako. Čo by mohol byť tiež problém ak by ste dali u takejto vizážistky upraviť aj ďalšie osoby naraz mamu družičky atd…

Každá jedna žena je unikát a potrebuje individuálny prístup čo sa týka farieb, štýlu líčenia a jeho intenzity tak isto je na tom výber účesu.

Všímajte si odporúčania. Vyberajte vizážistku ktorá má dlhoročnú prax a mnoho skúseností s nevestami. Všímajte si štýl líčenia každému vyhovuje niečo iné.

2. Vytvorte si predstavu

Neinšpirujte sa líčením a účesom na modelkách ktoré vyzerajú dobre vo všetkom. Zamyslite sa ako sa bežne líčite Vy v čom sa cítite dobre a ako Vás pozná Vaše okolie. Nevesta by predsa mala pôsobiť prirodzene krásne a ženích chce mať predsa tiež pri oltári vás a nie niekoho iného.

Na videu alebo fotkách v albume na pamiatku sa asi tiež zíde ak sa budete na seba podobať. Nehovorím však že máte prísť takmer neupravená. Profi make-up znamená, že žena vyzerá tisíc krát lepšie ale zato stále pôsobí prirodzene krásne a pritom stále ako ona len v lepšom vydaní. Takáto vizáž vyžaduje viac úsila a prepracovanosti a výber tých správnych odtieňov na rozdiel od zostarujúceho tažko pôsobiaceho make-upu.

3. Skúška svadobného líčenia a typy klientiek

1 typ: Už máte skúsenosti s vizážistkou a viete v čom sa cítite a necítite dobre, s takouto klientkou sa pracuje najlepšie. Vie čo chce a čo môže alebo nemôže očakávať.

2 typ: Nemá skúsenosti s make-up artistkou, nemá žiadnu predstavu a vôbec sa nelíči s takouto zákazníčkou sa pracuje vizážistke väčšinou najťahšie nakoľko je to niekedy zmena na ktorú klientka nie je pripravená. V tomto prípade Určite absolvujte skúšku líčenia. Odporúčam ju každej neveste a tejto kategórií žien je niekedy potrebná aj dva krát, keďže na prvej skúške sa akoby len spoznávate. Ak ste nerozhodná nemáte predstavu neabsolvujete skúšku v deň svadby už nie je čas niečo meniť… Ak ste samozrejme maximálne nenáročná a spokojná so všetkým nepotrebujete žiadnu skúšku. Ak však chcete mať sto-percentný kľud a istotu radšej ju absolvujte.

Variácií ako môže líčenie a účes vyzerať je naozaj mnoho na skúške vyberieme čo je najideálnejšie ku Vašim šatom typu tváre osobnosti je čas to prebrať do detailov. Každý človek je úplne jedinečný čo som zistila napríklad pri líčení známych dvojičiek pričom každá chcela iný make-up.

Svadobné líčenie

4. Výber ozdoby

Jej výber je dôležitý preto ho nenechávajte na poslednú chvíľu a vezmite ju so sebou na skúšku. Nevhodná ozdoba môže pokaziť celú prácu hairstylistky. Uprednostňujem ľahké ozdoby na vlásenke, ktoré zabezpečia aj bezproblémový priechod závoju.

Závoj môžeme do účesu zakomponovať z vrchu alebo zo spodu. Je potrebné vedieť už na skúške kde presne ho chcete zakomponovať.

5. Miesto príprav

Aby vizážistka dosiahla dobrý výsledok potrebuje vhodné podmienky to znamená dostatok svetla, vysoká stolička na líčenie napríklad barová, nízka otáčacia stolička na česanie, zástrčky, dostatočný priestor na rozloženie materiálu a hlavne Váš kľud a trpezlivosť. Neodbiehajte, netelefonujte, nezabávajte sa s ostatnými aby mohla vizážistka v kľude pracovať.

Ak jej nemôžete zabezpečiť vhodné podmienky vizáž sa môže natiahnuť aj o hodinu dlhšie ako keby ste prišli do salónu.

6. Starostlivosť o pleť pred svadbou

Neexperimentujte s neznámou kozmetikou prípadne sa vyhnite zbytočnému stresu nakoľko aj kozmetika ktorú bežne používate môže pri oslabení imunitného systému pod vplyvom stresu vyvolať alergickú reakciu.

Ak je Vaša pleť unavená a chcete aby makeup pôsobil viac rozžiarene a mladistvo odporúčam navštíviť overenú kozmetičku.

7. Časový menežment

Nesnažte sa stihnúť v jeden deň aj fotenie. Nikomu sa to nepodarilo presne na čas a bez stresov. Atmosféra je často krát kvôli tomu zbytočne napätá a v ďeň kedy si máte všetko už len užívať vzniká stres.

Fotenie si preto naplánujte v iný deň. Taktiež sa nesnažte všetko zvládnuť sama. Delegujte a rozdávajte úlohy.

Čo viem pre vás urobiť

Na svadbu pripravím nie len vás ale aj vašich hostí

Svadobné líčenie

Svadobné líčenie a účes (komplet)

Kompletný svadobný balíček. Líčenie a účes pre dokonalú prípravu nevesty na jednom mieste od profesionálky.

Svadobné líčenie

Profesionálne svadobné líčenie je vodeodolné. Vydrží celý deň aj večer. Znesie vysoké teploty, pot aj slzy. Zverte sa do rúk profesionála a spoľahnite sa, že budete vyzerať vo svoj veľký deň jedinečne.

Svadobný účes

Vo vašom živote je jeden deň, príležitosť, aby váš účes vyzeral najdokonalejšie. Váš svadobný deň.

líčenie svadobných hostí

Vizáž svadobnej mamy

Svadobné líčenie a účes aj pre svadobnú mamu. Očarte svojou vizážou líčením a účesom na významnej udalosti.

Vizáž pre družičky

Príprava družičiek na svadbu. Staňte sa krásnou družičkou vďaka profesionálnej vizáži a účesu.

Príprava svadobných hostí

Úprava ostatných hostí

Či už ide o spoločnú prípravu s nevestou alebo o individuálne líčenie pre svadobných hostí.

Povedali o mne

Profesionálna makeup a vlasová kozmetika ako základ dokonalého výsledku

 

Chceli by ste sa niečo opýtať?

Kontaktovať ma môžete telefonicky, emailom alebo využiť formulár. Pre záväznú rezerváciu termínu je v deň objednávania sa potrebné uhradiť zálohu.

Rea Polakovič vizážistka

Volajte

Kedykoľvek od 8:00 do 20:00

Chceli by ste sa niečo opýtať, objednať sa?

Vyplňte formulár a odpoviem vám do 24 hodín