Ako sa pripraviť k vizážistke

Rady pre nevestu aj svadobných hostí

Vytvorte si predstavu o vzhľade

Ak viem vašu predstavu ľahšie spolu dosiahneme vašu spokojnosť

Pokiaľ máte aspoň základnú predstavu o vizáži, značne mi uľahčíte prácu a vieme sa k spokojnosti dopracovať omnoho rýchlejšie. Variant ako vizáž môže vyzerať je nespočet ale my chceme nájsť tu najideálnejšiu čo si vyžaduje komunikáciu a spoluprácu medzi mnou a vami.

Zamyslite sa preto nad tým, ako sa bežne líčite, v čom sa cítite dobre a ako vás pozná vaše okolie a akou nevestou by ste chceli byť. V čom by ste sa naopak dobre necítili. Hľadajte inšpiráciu v líčení a účesoch, ktoré zodpovedajú vášmu typu farbe vašich vlasov atď… Pokiaľ nemáte žiadnu predstavu, je pravdepodobné, že sa u mňa zdržíte dlhšie, alebo na viac krát a budeme skúšať viacero variant až k Vašej spokojnosti.

Ak si necháte poradiť zvažujem samozrejme viacero informácií ako na akú intenzitu líčenia ste zvyknutá, váš farebný typ, črty tváre, osobnosť. Ak ste u mňa prvý krát je naozaj dôležitá komunikácia a zodpovedanie mojich detailných otázok. Môj pohľad na krásu nie vždy musí zodpovedať vašim osobným preferenciám. Z môjho pohľadu by nevesta mala vyžarovať prirodzenú krásu, ak však máte predstavu o výraznom líčení treba ma o tom upovedomiť. Aký typ nevesty by ste chceli byť?

Svadobné líčenie
Vizážistka - svadobné líčenie a účes

Ako sa pripraviť na svadobné líčenie

Aby výsledok bol dokonalý

Odporúčam vám, aby ste si pred líčením nechali odborne ošetriť pleť kozmetičkou, aby ste dosiahli čo najprirodzenejší a najrozžiarenejší efekt make-upu. Každá vizážistka pracuje s odlišnou intenzitou a štýlom a prináša svoj vlastný pohľad na krásu. Líčime rôznou intenzitou a češeme v rôznych štýloch, preto si dobre všímajte, či sa vaša predstava o líčení a účese nevesty zhoduje s vizážou neviest v mojom portfóliu. Pripravte si fotky inšpirácií účesu a líčenia.

Komunikácia je kľúčová, takže je dôležité vopred si ujasniť vašu predstavu a ideálne je navštíviť galériu s premenami „pred a po“, kde je zreteľná intenzita líčenia a teda aj zmena vizáže. Je dôležité vedieť, v čom sa cítite dobre a ako veľmi chcete zmenu. Či uprednostňujete matné alebo perleťové tiene, zemité alebo farebné, linku tekutú alebo dymovú, ľahký, stredne krycí alebo plno krycí makeup. Ak potrebujete zistiť, v čom sa budete cítiť najlepšie, je ideálne zvážiť skúšku líčenia, ktorú odporúčam každej klientke.

Ako sa pripraviť na svadobný účes

Je dôležité nepodceniť prípravu aj pri účese.

Vnímajte návštevu u vizážistky ako spoluprácu. Pre objemný účes je dôležité, aby ste si vlasy umyli deň predtým, čo pomáha, aby vlasy lepšie držali, ľahšie sa tupírovali a neelektrizovali. Vyhnite sa používaniu ostatných regeneračných a stylingových prípravkov, ktoré by vlasy mohli zbytočne zaťažiť. Ideálne je aplikovať len trochu kondicionéru na dĺžky. To však už neplatí ak chceme dosiahnuť extra uhladený look. Informujte ma vopred o predstave. Možno bude vhodné priniesť na skúšku aj príčesky a tie treba pred návštevou umyť bez kondicionéra a vyfúkať do hladka.

Ak si predsa len potrebujete vlasy umyť v deň mojej návštevy, mali by byť už suché, inak sa úprava vlasov môže výrazne predĺžiť. Uistite sa prosím, že sú úplne vysušené.

Svadobný účes
Príprava nevesty na svadbu

Prečo je potrebná skúška svadobného líčenia a účesu a ako prebieha

Nepodceňujte skúšku líčenia a účesu

Každá sa cítime krásna v niečom inom a je dôležité, aby sme mali pevný základ, od ktorého sa môžeme odraziť. Pripravte si prosím inšpirácie, ktoré nám poslúžia ako východiskový bod, od ktorého sa odrazíme a na ktorom sa dohodneme. S radosťou vám poradím a pomôžem vybrať vizáž na mieru, aby ste boli zo všetkého maximálne spokojní. Je kľúčové, aby sme si vaše a moje predstavy dôkladne odkonzultovali do detailov, aby ste boli s finálnym výsledkom čo najviac spokojní.

Skúška pre nevestu by mala ideálne zahŕňať skúšku líčenia aj účesu súčasne. Na takúto skúšku si vždy rezervujem dostatok času. Môžem vám aplikovať trsy alebo celé mihalnice. Skúška líčenia môže trvať až dve hodiny a s účesom približne tri hodiny. Po finálnom odsúhlasení looku si všetky podrobnosti zaznamenám a na svadobný deň všetko vopred pripravím. Pretože líčenie a účes spolu vytvárajú úplne iný vzhľad, odporúčam absolvovať skúšku oboch súčasne.

Ako sa pripraviť na skúšku

Príprava na skúšku je tiež dôležitá pre finálny efekt

Vezmite si na skúšku so sebou svetlý vrch oblečenia.

Môžete prísť na skúšku už nalíčená. Budem rada, ak si môžem pozrieť váš štýl líčenia, a nemám problém potom pleť odlíčiť. Bežne odlíčim pleť pred každým líčením, aj keď klientka príde nenalíčená. Vlasy by ste mali mať umyté už deň vopred.

Tiež odporúčam prísť pred skúškou na konzultáciu, kde si všetko dohodneme a navrhneme kompletnú vizáž. Povieme si, čo všetko budeme potrebovať k realizácii a čo všetko je potrebné priniesť na skúšku, ako napríklad príčesky, vhodný typ závoja podľa umiestnenia do účesu a ozdoby do vlasov, ako aj ako predpripraviť príčesky.

Nevestám odporúčam, aby vopred venovali pozornosť starostlivosti o pleť, či už z vonka alebo z vnútra. Líčenie vždy vyzerá dokonalejšie na čistej a zdravej pleti. S radosťou vám odporučím šikovnú kozmetičku.

Svadobné líčenie

Ukážky prác svadobné líčenie a účes

Prehliadka mojich prác svadobné líčenie a účes – inšpirujte sa a predstavte si svoj dokonalý svadobný vzhľad

Svadobný cenník

Koľko to bude stáť

Nevesta

Svadobné líčenie plus účes a skúška svadobného líčenia a účesu pre nevestu

Svadobné líčenie100€
Svadobné líčenie skúška100€
Svadobný účes100€
Skúška svadobného účesu100€
Konzultácia50€

Družičky a svadobní hostia

Líčenie družičiek, svadobnej mamy, starej mamy, alebo hostí v deň svadby je často využívaná a komfortná služba.

Líčenie svadobných hostí
Cena za jednu osobu
70€
Účes pre svadobných hostí
Cena za jednu osobu
50€
Lepenie mihalníc
dá sa objednať iba k líčeniu
10€

Cestovné

V prípade dohody vás viem prísť nalíčiť na miesto príprav

Bratislava a okolie100€

Ako sa objednať

Kontaktovať ma môžete telefonicky na tel. čísle  0948 449 227, emailom alebo využiť formulár nižšie.

Pre záväznú rezerváciu termínu je potrebné uhradiť rezervačný poplatok vo výške 50 €.

Rezervačný poplatok bude na mieste odčítaný od celkovej sumy za moje služby. V prípade nedostavenia sa na termín je rezervačný poplatok nevratný.

Povedali o mne

Nič nepovie viac ako skúsenosti mojich zákazníčok

 

Chcete sa objednať alebo sa niečo opýtať?

Kontaktovať ma môžete telefonicky, emailom alebo využiť formulár. Pre záväznú rezerváciu termínu je v deň objednávania sa potrebné uhradiť zálohu.

Rea Polakovič vizážistka

Volajte

Kedykoľvek od 8:00 do 20:00

alebo píšte info@reavizaz.sk

Časté otázky

Odpovede na najčastejsie kladené otázky aby všetko dopadlo podľa vašich predstáv

Áno, existuje možnosť, že za určitých okolností a pri vhodnom plánovaní termínu môžem poskytnúť služby priamo u vás. Cestovanie však prináša rôzne komplikácie, medzi ktoré patrí nenávratná časová strata v pracovnú dobu a fyzická náročnosť spojená s nosením, nakladaním vykladaním, opakovaným balením a vybalovaním rozsiahleho a ťažkého materiálu. Materiál, ktorý používam, má tiež výraznú váhu, a jeho nakladanie a vykladanie z auta, ako aj v niektorých prípadoch nosenie po schodoch, je nielen fyzicky náročné ale môže viesť aj k jeho poškodeniu, keďže ide o krehkú kozmetiku. Pracovanie v neznámom a často menej vhodnom prostredí než je moje štúdio, môže tiež predstavovať horšie podmienky pre prácu a dosiahnutie optimálnych výsledkov, preto uprednostňujem prácu u mňa v priestore, ak je to.

Cena výjazdu v rámci Bratislavy a okolia 70-100 eur.

Pre poskytovanie služieb mimo štúdia je nevyhnutné zabezpečiť adekvátne podmienky, ako je dostatočné osvetlenie, vysoká stolička (napríklad barová), dostatok priestoru na rozloženie materiálu a prípadne predlžovačku. Samozrejme tiež kľud a dostatok času.

Mám k dispozícii niekoľko základných farieb a dĺžok príčeskov, ale zo skúsenosti viem, že každá klientka vyžaduje špecifický typ príčesku – odlišnú farbu, dĺžku, hustotu a typ prevedenia. Preto je vhodné ak prídete so svojimi vlastnými príčeskami, ktoré potom dokážem profesionálne začesať do požadovaného účesu. Odporúčam navštíviť stránku www.clipinvlasy.sk a voliť predovšetkým kvalitný ľudský vlas, ktorý je možné aj kulmovať.

Pokiaľ by ste sa rozhodli zapožičať príčesok odo mňa je potrebné uhradiť vratnú zálohu 60-130 eur.

Pracujem výhradne s kvalitnými prípravkami. Pravidelne robím veľké nákupy kozmetiky neustále testujem nové líčidlá a vyberám na prácu iba tie najlepšie. Často líčim so značkou Dior, Mac, Ysl, Estee Lauder, Bobbi Brown a iné… Dbám na najvyššiu kvalitu a šetrnosť k pleti aj tej citlivej a alergickej. Všetky štetce a líčidlá po každej klientke dezinfikujem.

Svadobné líčenie trvá maximálne do hodiny. Dĺžka trvania prípravy svydobného účesu podľa náročnosti a hustoty vlasov od 15-30min do 90min. Líčenie a účes spolu zaberie približne hodinu a pol až dve hodiny.

Na skúšku líčenia a úšesu pre nevestu si treba rezervovať aj tri hodiny.

Ak mám prísť ku vám na vami určené miesto, potrebujem pri návšteve miesta príprav alebo domácnosti na rozloženie a zbalenie vecí ďalšiu približne pol hodinu. Je dôležité, aby ste s tým počítali, keď chcete, aby všetko dobre dopadlo.

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Niektoré termíny sú obsadené aj rok a pol vpred. Niektoré sú zhodou náhod z dôvodu nečakaných zmien voľné aj deň pred. Ak chcete mať však svoj termín zaručene rezervovaný objednajte si ho čím skôr.

Ak ste nevesta a chcete niekoho priobjednať ideálne je urobiť objednávku všetkých osôb naraz.

Záväzná rezervácia termínu prebieha uhradením sumy 40 eur za osobu (40eur x počet osôb) vpred na účet IBAN SK27 1100 0000 0029 2887 3211. Tento poplatok sa odráta od sumy za využité služby. V prípade zrušenia termínu je poplatok za rezerváciu termínu nevratný nakoľko sa nejedná o zálohu ale poplatok za rezerváciu času. Do poznamky uveďte dátum a čas rezervovaného termínu. Poprosím aj o zaslanie potvrdenia o platbe.

V prípade zrušenia alebo nedostavenia sa na termín je poplatok za rezerváciu nevratný nakoľko sa nejedná o zálohu ale úhradu za rezerváciu môjho času kedy ostatné klientky odmietam a čas na vizáž je rezervovaný vám.

Ceny za všetky svadobné úkony nájdete na podstránke cenník časť svadba

Všetko potrebné na prípravu mám k dispozícií. Sponky aj výplne. Ak máme spolu skúšku použité sponky po nej môžete vyhodiť. Druhý krát z použitého materiálu využijem iba výplň a sponky použijem nové aby lepšie držali. Výplň si môžete nechať.  Zaobstarať si treba iba vlastnú ozdobu do účesu prípadne príčesky.

Nie som kaderníčka ale vizážistka. Poskytujem iba líčenie a suchú úpravu vlasov. Nefúkam, nestrihám, nefarbím.

Poprosím každú klientku aby na termín nechodili s vlhkými vlasmi nakoľko úprava sa tak môže predĺžiť aj o pol hodinu. Ideálne je vlasy umyť deň vopred s klasickým šampónom a minimom balzamu, potom vyfúkať za pomoci objemového tužidla ku korienkom dole hlavou. V prípade krepových vlasov môžete aplikovať minimum regeneračného prípravku do koncov.

Skúšku odporúčam každej klientke predovšetkým neveste je však stále dobrovoľná.  V takomto prípade však odpadá možnosť výjazdu. Nejde o skúšku vizážistky a jej práce ale ide o navrhnutie looku na ktorom sa spolu dohodneme a odkonzultujeme a vy zvážite ako a v čom sa cítite najlepšie. Taktiež z mojich skúseností viem, že sa často na skúške dohodneme na rôznych zmenách a doladíme vizáž do dokonalosti na čo v deň svadby neostáva čas, preto je skúška ideálny pomocník aby prípravy prebehli bez stresov. Výhodou je tiež známy čas ktorý nám úprava bude trvať.

Je dôležité vedieť, kedy potrebujete byť úplne pripravená, čiže v akom čase máte naplánované fotenie. Zohľadnite, ako dlho trvá obliekanie do šiat pred samotným fotením. Na základe toho určíme čas, kedy by som mala dokončiť vašu úpravu. Pre tento proces je potrebné vyhradiť približne tri hodiny. Presný čas úpravy detailne doladíme po absolvovaní skúšky líčenia a účesu.

Poprosím vlasy umyť deň vopred s aplikáciou minimum kondicionéra na končeky. Neaplikujte žiadne stylingové prípravky. Takto predpripravené vlasy lepšie držia, tupírujú sa, a nelietajú. Pokiaľ chcete účes čo najhladší vlasy môžete umyť dva dni pred návštevou.

Pokiaľ si želáte účes nadýchaný a objemný vlasy umyte deň vopred a vyfúkajte za pomoci objemového prípravku ku korienkom do objemu hlavou dole.

Pokiaľ si vlasy náhodou umyjete v deň termínu vysušte ich prosím tak, aby pri príchode za mnou boli už úplne suché. Ich fénovanie ukradne mnoho dôležitého času.

Prosím, kontaktujte ma telefonicky pre okamžitú dohodu. V prípade, že nezdvíham, som pravdepodobne zaneprázdnená s klientkou a nemôžem momentálne riešiť objednávky. V takom prípade mi, prosím, zanechajte sms. Hneď ako to bude možné, zavolám vám späť.

Ako vizážistka som začala pracovať od roku 2008.

Skúška je časovo náročnejšia, niekedy trvá aj tri hodiny, preto je vhodné o tom upovedomiť aj váš doprovod.

Z dôvodu zaistenia maximálneho sústredenia a efektivity práce, ako aj komfortu pre vás, odporúčam, aby skúšky prebiehali bez prítomnosti doprovodu. Týmto spôsobom sa môžeme plne sústrediť na vaše priania, čo nám umožní dosiahnuť čo najlepší výsledok.

Rozumiem, že niekedy je príjemné mať pri sebe blízku osobu pre podporu alebo druhý názor. Pokiaľ by ste mali nejaké obavy alebo otázky týkajúce sa tohto postupu, rada si vypočujem vaše pripomienky a spoločne nájdeme riešenie.

Dôležité je poznať čas fotenia, prípadne ak je v iný deň, tak čas obradu. Aký čas je potrebný na presun a koľko času potrebujete na obliekanie šiat. Vtedy zistíte kedy je potrebné najneskôr končiť s vašou vizážou.

Pracujem iba na objednávky. Ak je to možné termínovo sa snažím prispôsobiť. Pracujem aj cez víkend a klientkám viem poskytnúť aj veľmi skoré ranné termíny. Telefonicky ma je najvhodnejšie kontaktovať  pondelok až štvrtok od 8:00 do 19:00. V piatky soboty a nedeľe telefonicky komunikovať nestíham. Zanechajte mi preto prosím sms, na ktorú sa budem snažiť odpovedať najneskôr do 24 hodín.

Áno avšak treba ma o tom upovedomiť vopred. Táto informácia je pre mňa dôležitá, nakoľko prítomnosť týchto profesionálov môže čas potrebnú na vizáž predĺžiť.

Áno dajú sa spraviť aj trvácne vlny pokiaľ to váš typ vlasu umožňuje. Nepoddajné vlasy ako sú nefarbené jemné alebo príliš ťažké vlasy dlho držať nebudú. Odporúčam pred úpravou vlas zmäkčiť farbou melírom alebo fixovať príčeskami.

Na svadbu upravím aj vašich hostí

Svadobné líčenie a účes je možné objednať aj pre svadobných hostí

Vizáž pre svadobnú mamu

Svadobné líčenie a účes aj pre svadobnú mamu

Očarte svojou vizážou líčením a účesom na významnej udalosti.

Vizáž pre družičky

príprava družičiek na svadbu

Staňte sa krásnou družičkou vďaka profesionálnej vizáži a účesu.

Pre ostatných hostí

dokážem nalíčiť a učesať aj ďalších svadobných hostí

Zjednodušte si prípravu na svadbu a prenechajte svoju vizáž a účes na vizážistku.

Máte záujem o svadobné líčenie a účes? Chceli by ste sa niečo opýtať, objednať sa?

Vyplňte formulár a odpoviem vám do 24 hodín