Časté otázky a odpovede

Odpovede na často kladené otázky

Časté otázky

Odpovede na najčastejšie kladené otázky, aby všetko dopadlo podľa vašich predstáv

Áno, avšak na cestovanie a balenie množstva materiálu musím vyčleniť mnoho času navyše. Taktiež pracujem často krát v cudzom prostredí pri menej priaznivých podmienkach ako som zvyknutá u mňa v štúdiu.

V piatky a soboty je možný výjazd iba v prípade ak ste nevesta, ktorá je objednaná na líčenie a česanie a taktiež absolvovala kompletnú skúšku. Cena za výjazd je v rámci Bratislavy a okolia 70-100 eur.

Nedeľa až štvrtok je výjazd možný, ak to môj časový priestor ešte umožňuje. Cena za výjazd je v rámci Bratislavy a okolia 70-100eur.

Pre prácu mimo štúdia potrebujem taktiež vhodné podmienky ako je dostatok svetla, vyššiu stoličku napríklad barovú, širší priestor na rozloženie pracovného materiálu, predlžovačku…

Disponujem zopár základnými farbami a dĺžkami príčeskov avšak každá klientka potrebuje špecifický typ príčesku. Inú farbu, dĺžku, hustotu a typ prevedenia. Klientky si  preto nosia svoje príčesky, ktoré im viem do účesu začesať. Odporúčam navštíviť stránku www.clipinvlasy.sk a voliť predovšetkým kvalitný ľudský vlas, ktorý je možné aj kulmovať.

Pokiaľ by ste sa rozhodli zapožičať príčesok odo mňa je potrebné uhradiť vratnú zálohu 60-130 eur.

Pracujem výhradne s kvalitnými prípravkami. Pravidelne robím veľké nákupy kozmetiky neustále testujem nové líčidlá a vyberám na prácu iba tie najlepšie. Často líčim so značkou Dior, Mac, Ysl, Estee Lauder, Bobbi Brown a iné… Dbám na najvyššiu kvalitu a šetrnosť k pleti aj tej citlivej a alergickej. Všetky štetce a líčidlá po každej klientke dezinfikujem.

Svadobné líčenie trvá maximálne do hodiny. Dĺžka trvania prípravy svydobného účesu podľa náročnosti a hustoty vlasov od 15-30min do 90min. Líčenie a účes spolu zaberie približne hodinu a pol až dve hodiny.

Na skúšku líčenia a úšesu pre nevestu si treba rezervovať aj tri hodiny.

Ak mám prísť ku vám na vami určené miesto, potrebujem pri návšteve miesta príprav alebo domácnosti na rozloženie a zbalenie vecí ďalšiu približne pol hodinu. Je dôležité, aby ste s tým počítali, keď chcete, aby všetko dobre dopadlo.

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Niektoré termíny sú obsadené aj rok a pol vpred. Niektoré sú zhodou náhod z dôvodu nečakaných zmien voľné aj deň pred. Ak chcete mať však svoj termín zaručene rezervovaný objednajte si ho čím skôr.

Ak ste nevesta a chcete niekoho priobjednať ideálne je urobiť objednávku všetkých osôb naraz.

Záväzná rezervácia termínu prebieha uhradením sumy 40 eur za osobu (40eur x počet osôb) vpred na účet IBAN SK27 1100 0000 0029 2887 3211. Tento poplatok sa odráta od sumy za využité služby. V prípade zrušenia termínu je poplatok za rezerváciu termínu nevratný nakoľko sa nejedná o zálohu ale poplatok za rezerváciu času. Do poznamky uveďte dátum a čas rezervovaného termínu. Poprosím aj o zaslanie potvrdenia o platbe.

V prípade zrušenia alebo nedostavenia sa na termín je poplatok za rezerváciu nevratný nakoľko sa nejedná o zálohu ale úhradu za rezerváciu môjho času kedy ostatné klientky odmietam a čas na vizáž je rezervovaný vám.

Ceny za všetky svadobné úkony nájdete na podstránke cenník časť svadba

Všetko potrebné na prípravu mám k dispozícií. Sponky aj výplne. Ak máme spolu skúšku použité sponky po nej môžete vyhodiť. Druhý krát z použitého materiálu využijem iba výplň a sponky použijem nové aby lepšie držali. Výplň si môžete nechať.  Zaobstarať si treba iba vlastnú ozdobu do účesu prípadne príčesky.

Nie som kaderníčka ale vizážistka. Poskytujem iba líčenie a suchú úpravu vlasov. Nefúkam, nestrihám, nefarbím.

Poprosím každú klientku aby na termín nechodili s vlhkými vlasmi nakoľko úprava sa tak môže predĺžiť aj o pol hodinu. Ideálne je vlasy umyť deň vopred s klasickým šampónom a minimom balzamu, potom vyfúkať za pomoci objemového tužidla ku korienkom dole hlavou. V prípade krepových vlasov môžete aplikovať minimum regeneračného prípravku do koncov.

Skúšku odporúčam každej klientke predovšetkým neveste je však stále dobrovoľná.  V takomto prípade však odpadá možnosť výjazdu. Nejde o skúšku vizážistky a jej práce ale ide o navrhnutie looku na ktorom sa spolu dohodneme a odkonzultujeme a vy zvážite ako a v čom sa cítite najlepšie. Taktiež z mojich skúseností viem, že sa často na skúške dohodneme na rôznych zmenách a doladíme vizáž do dokonalosti na čo v deň svadby neostáva čas, preto je skúška ideálny pomocník aby prípravy prebehli bez stresov. Výhodou je tiež známy čas ktorý nám úprava bude trvať.

Dôležité je vedieť kedy potrebujete byť kompletne upravená. To znamená kedy potrebujete vyraziť na fotenie. Ako dlho sa pred ním obliekate do šiat. Vtedy vám víde čas kedy by som mala končiť s úpravou. Na tú si treba vyčleniť približne tri hodiny. Čas detailne doladíme po skúške líčenia a účesu.

Poprosím vlasy umyť deň vopred s aplikáciou minimum kondicionéra na končeky. Neaplikujte žiadne stylingové prípravky. Takto predpripravené vlasy lepšie držia, tupírujú sa, a nelietajú. Pokiaľ chcete účes čo najhladší vlasy môžete umyť dva dni pred návštevou.

Pokiaľ si želáte účes nadýchaný a objemný vlasy umyte deň vopred.

Pokiaľ si vlasy náhodou umyjete v deň termínu vysušte ich prosím tak, aby pri príchode za mnou boli už úplne suché. Ich fénovanie ukradne mnoho dôležitého času.

Ozvite sa mi prosím telefonicky. Dohodneme sa tak okamžite na rozdiel od e-mailovej komunikácie. Ak však nezdvíham znamená to, že mám práve klientku a nestíham riešiť objednávky. Zanechajte mi preto prosím sms. Ako náhle budem môcť zavolám späť.

Ako vizážistka som začala pracovať od roku 2009.

Skúška je časovo náročnejšia, niekedy trvá aj tri hodiny, preto je vhodné o tom upovedomiť aj váš doprovod.

Rozumiem, že niekedy je príjemné mať pri sebe blízku osobu pre podporu alebo druhý názor. Pokiaľ by ste mali nejaké obavy alebo otázky, rada si vypočujem vaše pripomienky a spoločne nájdeme riešenie. Z dôvodu zaistenia maximálneho sústredenia a efektivity práce, ako aj komfortu pre vás, odporúčam, aby skúšky prebiehali bez prítomnosti doprovodu. Týmto spôsobom sa môžeme plne sústrediť na vaše priania, čo nám umožní dosiahnuť čo najlepší výsledok.

 

Dôležité je poznať čas fotenia, prípadne ak je v iný deň, tak čas obradu. Aký čas je potrebný na presun a koľko času potrebujete na obliekanie šiat. Vtedy zistíte kedy je potrebné najneskôr končiť s vašou vizážou.

Pracujem iba na objednávky. Ak je to možné termínovo sa snažím prispôsobiť. Pracujem aj cez víkend a klientkám viem poskytnúť aj veľmi skoré ranné termíny. Telefonicky ma je najvhodnejšie kontaktovať  pondelok až štvrtok od 8:00 do 19:00. V piatky soboty a nedeľe telefonicky komunikovať nestíham. Zanechajte mi preto prosím sms, na ktorú sa budem snažiť odpovedať najneskôr do 24 hodín.

Áno avšak treba ma o tom upovedomiť vopred. Táto informácia je pre mňa dôležitá, nakoľko prítomnosť týchto profesionálov môže čas potrebnú na vizáž predĺžiť.

Áno dajú sa spraviť aj trvácne vlny pokiaľ to váš typ vlasu umožňuje. Nepoddajné vlasy ako sú nefarbené jemné alebo príliš ťažké vlasy dlho držať nebudú. Odporúčam pred úpravou vlas zmäkčiť farbou melírom alebo fixovať príčeskami.

Povedali o mne

Recenzie od mojich zákazníčiek

 

Chceli by ste sa niečo opýtať?

Kontaktovať ma môžete telefonicky, e-mailom alebo využiť formulár.

Rea Polakovič vizážistka

Volajte

Kedykoľvek od 8:00 do 20:00

Chceli by ste sa niečo opýtať, objednať sa?

Vyplňte formulár a odpoviem vám do 24 hodín