Ako sa pripraviť na príchod svadobnej vizážisky

Želáte si aby vizážistka prišla v deň svadby ku Vám? Správna príprava ušetrí množstvo stresu Vám aj vizážistke

Za svoju 10 ročnú prax som sa stretla s naozaj veľkým množstvom neviest a bohužial musím povedať že málo ktorá z nich mala organizáciu svadobných príprav pod palcom. Mrzí ma že hneď od rána počúvam slová ako ,,už nech je to za mnou,, dala som si lexaurin a podobne. Atmosféra je často krát napätá, vznikaju hádky a stres. Čo robiť aby ste medzi túto kategóriu neviest nepatrili?

1.Správny výber vizážistky

Každá vizážistka dáva do svojej práce kúsok seba a má svoj pohľad na to čo je pekné. Každá líčime inou intenzitou preto si všímajte predovšetkým či sa Vaša predstava o líčení nevesty stotožňuje s vizážou neviest v portfóliu danej vizážistky. To že si vyberiete vizážistku ktorá je známa, líči rôzne celebrity a nepýta si za svoju prácu málo peňazí ešte neznamená že Vám jej štýl líčenia a česania musí zaručene sadnúť.

Dôležité je všímať si či vizážistka pristupuje ku každému individuálne alebo líči každého tak isto. Čo by mohol byť tiež problém ak by ste dali u takejto vizážistky upraviť aj ďalšie osoby naraz mamu družičky atd…

Každá jedna žena je unikát a potrebuje individuálny prístup čo sa týka farieb, štýlu líčenia a jeho intenzity.

Všímajte si odporúčania. Vyberajte vizážistku ktorá má dlhoročnú prax a mnoho skúseností s nevestami. Všímajte si štýl líčenia každému vyhovuje niečo iné.

príprava na svadobné líčenie

2. Vytvorte si predstavu

Neinšpirujte sa líčením a účesom na modelkách ktoré vyzerajú dobre vo všetkom. Zamyslite sa ako sa bežne líčite Vy v čom sa cítite dobre a ako Vás pozná Vaše okolie. Nevesta by predsa mala pôsobiť prirodzene krásne a ženích chce mať predsa tiež pri oltári Vás a nie niekoho iného.  Na videu alebo fotkách v albume na pamiatku sa asi tiež zíde ak sa budete na seba podobať. Nehovorím však že máte prísť takmer neupravená. Profi make-up znamená, že žena vyzerá tisíc krát lepšie ale zato stále pôsobí prirodzene krásne a pritom stále ako ona len v lepšom vydaní. Takáto vizáž vyžaduje viac úsila a prepracovanosti a výber tých správnych odtieňov na rozdiel od zostarujúceho tažko pôsobiaceho make-upu.

3.Skúška svadobného líčenia a typy klientiek

TYP A: Už má skúsenosti s vizážistkou a vie v čom sa cíti a necíti dobre, s takouto klientkou sa pracuje najlepšie. Vie čo chce a čo môže alebo nemôže očakávať.

TYP B: Nemá skúsenosti s make-up artistkou, nemá žiadnu predstavu a vôbec sa nelíči s takouto zákazníčkou sa pracuje vizážistke väčšinou najťahšie nakoľko je to niekedy zmena na ktorú klientka nie je pripravená.

Ak ste typ B čítajte pozorne:

Určite absolvujte skúšku líčenia. Odporúčam ju každej neveste a tejto kategórií žien dvojnásobne keďže na prvej skúške sa akoby len spoznávate. Ak ste nerozhodná a neviete čo chcete neprídete na skúšku v deň svadby už nie je čas niečo meniť… Ak ste samozrejme maximálne nenáročná a spokojná so všetkým nepotrebujete žiadnu skúšku. Ak však chcete mať sto-percentný kľud a istotu radšej ju absolvujte.

Variácií ako môže líčenie a účes vyzerať je naozaj mnoho na skúške vyberieme čo je najideálnejšie ku Vašim šatom typu tváre osobnosti je čas to prebrať do detailov. Každý človek je úplne jedinečný čo som zistila napríklad pri líčení známych dvojičiek pričom každá chcela iný make-up.

Skúšku absolvujte čím skôr tým lepšie a naplánovať si ju môžete aj na predsvadobné fotenie prípadne rozlúčku so slobodou.

4. Výber ozdoby

Jej výber je dôležitý preto ho nenechávajte na poslednú chvíľu a vezmite ju so sebou na skúšku. Nevhodná ozdoba môže pokaziť celú prácu hairstylistky.

Závoj taktiež.  Je ideálne vedieť už na skúške kde ho chcete zakomponovať.

5. Miesto príprav

Vizážistka na to aby dosiahla dobrý výsledok potrebuje vhodné podmienky to znamená dostatok svetla, vysoká stolička na líčenie napríklad barová, nízka otáčacia stolička na česanie, zástrčky, dostatočný priestor na rozloženie materiálu a hlavne Váš kľud a trpezlivosť. Neodbiehajte, netelefonujte, nezabávajte sa s ostatnými aby mohla vizážistka v kľude pracovať.

Ak jej nemôžete zabezpečiť vhodné podmienky vizáž sa môže natiahnuť aj o hodinu dlhšie ako keby ste prišla do salónu.

6. Starostlivosť o pleť pred svadbou

Neexperimentujte s neznámou kozmetikou prípadne sa vyhnite zbytočnému stresu nakoľko aj kozmetika ktorú bežne používate môže pri oslabení imunitného systému pod vplyvom stresu vyvolať alergickú reakciu.

7. Timemanagement

Nesnažte sa stihnúť v jeden deň aj fotenie. Nikomu sa to nepodarilo presne na čas a bez stresov. Atmosféra je často krát kvôli tomu zbytočne napätá a v ďeň kedy si máte všetko už len užívať vzniká stres.

Fotenie si preto naplánujte v iný deň. Taktiež sa nesnažte všetko zvládnuť sama. Delegujte a rozdávajte úlohy.